Domowa klimatyzacja zimą – co warto wiedzieć?

klimatyzacja toruń
Klimatyzacja w sezonie zimowym to dla wielu osób swego rodzaju sprzeczność. Jak się jednak okazuje, w zależności od funkcji, które oferuje dany model klimatyzatora, może być ona niezwykle ważnym elementem zadbania o ciepło i komfort w domu wraz z nadejściem chłodniejszych dni. Nowoczesne rozwiązania, jakie oferujemy w naszym sklepie Tedimex w Toruniu, pozwalają uzyskać ogrzanie, osuszenie i oczyszczenie powietrza, które przydaje się przez okrągły rok. Instalacja klimatyzatorów rewersyjnych także zimą może mieć duży sens, a dodatkowo z pomocą fachowego serwisu, dać może wymierne rezultaty.

Jak stosować klimatyzację z nadejściem jesieni i zimy?

Klimatyzacje wykorzystywane w chłodniejsze pory roku to doskonały sposób na utrzymanie idealnych warunków w domu, gdy temperatura za oknem spada poniżej zera stopni Celsjusza. Domowe pielesze można z pomocą odpowiedniej instalacji klimatyzacji doskonale ogrzać, szczególnie w okresach, w których nie działa jeszcze centralne ogrzewanie, bądź jest ono dla nas niewystarczające. Dopasowana do potrzeb klimatyzacja pozwala uzyskać we wnętrzach pożądaną temperaturę przez cały rok, a przydaje się nie tylko w domach, ale i domkach letniskowych itp. w których nie ma innego źródła ogrzewania. Należy jednak pamiętać podczas korzystania z ogrzewania klimatyzacją zimą o odprowadzeniu skroplin z jednostki zewnętrznej. Podczas ujemnych temperatur na zewnątrz może dojść do zamarznięcia skroplin w przewodach, na tacy ociekowej oraz oleju w sprężarce. Aby uniknąć ewentualnego zamarznięcia należy zaopatrzyć jednostkę zewnętrzną w grzałkę karteru oraz przewód grzewczy do tacy ociekowej. Wyżej wymienione dostępne są w naszym sklepie stacjonarnym w Toruniu. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają zadbać o zapewnienie we wnętrzach optymalnej temperatury, a w miejscach o wysokiej wilgotności wspomagają osuszanie powietrza. Poprzez doskonale dopasowaną klimatyzacje możliwe jest zapewnienie idealnych warunków np. w pomieszczeniach sypialnianych.

Zimowe funkcje klimatyzacji

Instalacja klimatyzacji, którą realizujemy m.in. w mieście Toruń może w zimowym sezonie pełnić bardzo różne funkcje. Z jednej strony będzie dodatkowym źródłem ogrzewania, ale i skutecznie oczyści powietrze. Stosowanie klimatyzacji w okresie zimowym może pomóc alergikom i osobom cierpiącym na problemy z górnym układem oddechowym. Nieoceniona będzie także w pomieszczeniach, gdzie spędzają czas dzieci i noworodki, które dla zdrowia i prawidłowego rozwoju potrzebują czystego powietrza w optymalnej temperaturze. Smog itp. zanieczyszczenia powietrza, które stanowią poważny problem wielu Polskich miast mogą zostać zniwelowane dzięki zastosowaniu wyższej klasy filtrów oraz pochłaniaczy nieprzyjemnych zapachów.

U kogo sprawdzi się klimatyzacja zimą?

Domowa klimatyzacja w zimowych miesiącach to doskonałe wsparcie zdrowia i dobrego samopoczucia praktycznie każdego z nas. Klimatyzacja będzie także doskonałą opcją dla osób z alergiami na pyłki czy tych, które często łapią infekcje górnych dróg oddechowych – dzięki funkcjonalności instalacji klimatyzacji, wspomagane jest oczyszczanie powietrza, przez co jest wolne od alergenów, bakterii, wirusów i grzybów.