Wentylacja mechaniczna Toruń – odpowiednia wentylacja pomieszczeń.

klimatyzacja toruń

Czy zdarzyło się zaobserwować w okresach jesienno-zimowych krople wody na szybach okiennych?

Jest to powszechny problem w obiektach gdzie brak jest wentylacji lub jest ona niewystarczająca. Niestety taka sytuacja często zdarza się w nowym budownictwie, gdzie zadbano o szczelne okna, wysokiej jakości izolację termiczną natomiast nie wykonano odpowiedniej wentylacji. W innych sytuacjach powodem może być zakrywanie kratek w kominach wentylacyjnych zatrzymując tym samym grawitacyjny przepływ powietrza.

Zwiększona wilgotność i brak wymiany powietrza, może skutkować namnażaniem się grzybów i pleśni.

Gdy pojawia się nieprzyjemny zapach stęchlizny lub gdy pojawiają się widoczne czarne plamy na uszczelkach okiennych, grzyb na ścianie – należy działać!!! Nadmierna wilgotność w pomieszczeniu może doprowadzić do zniszczenia obiektów znajdujących się w pomieszczeniu, najbardziej narażone są sprzęty elektroniczne, elementy garderoby oraz meble. Grzyb i pleśń pojawiająca się na ścianie, często w narożach, jest bardzo ciężka do usunięcia bez ingerencji w głąb ściany. Oprócz wyżej wymienionych negatywnych skutków należy wspomnieć o najważniejszym – negatywny wpływ na zdrowie. Pleśnie i grzyby wydzielają mykotoksyny, które stanowią duże zagrożenie dla zdrowia. Przebywanie w pomieszczeniu gdzie obecne są zarodniki grzybów i pleśni może powodować m.in.: zapalenie górnych dróg oddechowych, nasilenie się objawów alergii, astmy, kaszel, nieżyt nosa, ogólne złe samopoczucie.

Najbardziej narażone są osoby z chorobami płuc, dzieci oraz osoby starsze.

Rozwiązaniem takiej sytuacji jest określenie źródła problemu – co oprócz braku wentylacji może powodować zawilgocenie pomieszczenia. Czy przyczyniło się do tego m.in.: wcześniejsze zalanie, nieszczelny dach lub nadal wysychająca woda użyta do wykończenia budynku (tynki, zaprawy itd.)? Następnie należy usunąć pleśń i grzyb z okien i ścian – niestety często ingerując w głębsze warstwy ściany. Aby problem nie pojawiał się ponownie należy wykonać odpowiednią wentylację pomieszczenia, w tym celu zapraszamy do naszego sklepu oraz zapoznania się z ofertą: – rekuperatory jednorurowe – wentylatory wyciągowe do łazienki, kuchni – nawietrzaki okienne – wentylacja mechaniczna z rozprowadzeniem i centralą wentylacyjna, takie rozwiązanie stosuje się w obiektach biurowych, usługowych oraz na życzenie klienta w domach.